انتخاب سرور مجازی مناسب چه ملاک هایی دارد ؟

کیفیت سرور مجازی حرفه ای

انتخاب سرور مجازی مناسب چه ملاک هایی دارد ؟

چطور بهترین پلن هاست VPS را وبسایت تان انتخاب کنید؟ چه معیار هایی برای انتخاب یک سرور مجازی مناسب وجود دارد و چه سروری برای ما مناسب و ایده آل است ؟

حالا که می دانید VPS (سرور مجازی) چیست و چه موقع باید به سراغ آن رفت، بیایید در این باره صحبت کنیم که بهترین پلن VPS چه مشخصاتی دارد و اینکه چطور می توانیم بهترین ارائه دهنده خدمات وب هاستینگ را مشخص کنیم. هر چه باشد نمی توان وبسایت را دست هرکسی سپرد، نه؟

سرویس هایی با مدیریت خودمان درمقابل سرویس های خودکار

معیار انتخاب سرور مجازی

در انتخاب هاست VPS، معمولا دو پلن پیش روی ماست: سرویسی تحت مدیریت خودمان (self-managed service) یا سرویسی خودکار (managed service)

اگر سرویس تحت مدیریت خودتان را انتخاب می کنید باید با مدیریت سرور، عیب یابی، و مدیریت برنامه ها، نرم افزارها و سرویس های نصب شده بر روی VPS تان آشنا باشید.

اگر با این مهارت های ادمینی ناآشنا هستید یا اینکه خودتان می خواهید که شرکت هاستینگ تان این مسائل را گردن بگیرد، در اینصورت سرویس خودکار را انتخاب کنید.

درفک آی تی دارای پلن های VPS خودکار نیز هست، به این معنی که می توانید از پرداختن به جزئیات پیچیده و پرزحمت فنی خلاص شده و بر مسائلی که اهمیت بیشتری دارند متمرکز شوید: در واقع، ساختن محتوای جذاب برای وب سایت تان! با اینحال اگر به دنبال دسترسی همه جانبه هستید، می توانید هاست کلود «درفک آی تی» را انتخاب کنید.

لینوکس/ویندوز

ممکن است بگویید این نکته که خیلی واضح است! اما باز هم ارزش گفتن دارد: اطمینان حاصل کنید که پکیج هاستینگ منتخب شما با سیستم عامل تان سازگاری دارد.

قابلیت اطمینان

سرویس VPS منتخب شما باید نرخ فعال بودن یا اصطلاحا uptime rating بیش از 99.5% داشته باشد. هرمقداری کمتر از این عدد مشخصا غیرقابل قبول است. محض اطلاع، «درفک آی تی» یکی از بالاترین نرخ های فعال بودن را با 99.98% به ثبت رسانده است.

سخت افزار

در هنگام خرید یک پکیج هاست VPS، اطمینان کسب کنید که شرکت سرویس دهنده، به شما آخرین و بهترین سخت افزارها را ارائه می دهد، از جمله درایورهای SSD را که جدیدترین تکنولوژی ذخیره سازی است. SSD به برنامه ها امکان می دهد تا با سرعت بالایی به کارشان بپردازند، که البته بخشی از علت آن به نداشتن قطعات متحرک بر می گردد.

پشتیبانی 24 ساعته

معیار انتخاب سرور مجازی مناسب

وقتی مشکلی پیش بیاید، نمی دانید چه صندلی داغی را تجربه خواهید کرد. پس از قبل از خرید مطمئن شوید که شرکت ارائه دهنده هاست شما دارای پشتیبانی 24 ساعته در تمام روزهای هفته است.

خدمات بک آپ گیری

تصور کنید درحال انجام تغییراتی روی سایت تان هستید و ناگهان همه چیزی از دست می رود چون فراموش کرده اید که از سایت تان بک آپ بگیرید، فاجعه! این اتفاقی بسیار راجع است که شما را متحمل صرف زمان و هزینه زیاد و احتمالا از دست دادن چند تار موی مشکی دیگر می کند! در هنگام خرید دقت کنید که ارائه دهنده ای را انتخاب کرده اید که بک آپ ها را بسیار ساده تر کرده است.

برای سرور اختصاصی و مخصوص به خودتان آماده هستید؟

این متن را تا انتها خواندید؟ خب، پشت تان را به صندلی تکیه دهید چرا که شما دیگر در زمینه VPS یک مبتدی نیستید!

جان کلام اینکه: اگر وبسایت شما در حال رشد کردن است و مورد هجوم بازدیدکنندگان جذب شده قرار می گیرد، باید عملکرد آن را متناسب نگه دارید. و این یعنی وقت آن رسیده که با آپگرید کردن، منابع آن را افزایش دهید.

درحالیکه هاست VPS گران تر از هاست اشتراکی است، اما پول بیشتری را در جیب شما ذخیره می کند، چرا که با داشتن مزایای فراوان، بسیار ارزانتر از پلن هاست اختصاصی است.

دیدگاهتان را بنویسید