سرور مجازی چیست ؟ آشنایی با سرور مجازی اختصاصی برای مبتدی ها!

سرور VPS چیست

VPS چیست؟ آشنایی با سرور مجازی اختصاصی برای مبتدی ها!

سرور مجازی چیست

سرور مجازی چیست ؟اگر بالاخره همه چیز را برای راه اندازی وبسایت تان مهیا کردید، می توان گفت که حالا آماده خرید هاست وب خود هستید. و این مسئله چالش برانگیزی برای مبتدیان است. انبوهی از اصطلاحات جدید به میدان می آیند (مثلا کرنل چیست؟) و همینطور بارشی از عبارات اختصاری. یکی از مواردی که بسیار خواهید شنید: هاستینگ VPS.

اما نترسید! این متن به تمام سوالات داغ شما در ارتباط با VPS یا سرور اختصاصی مجازی پاسخ می دهد: VPS چیست؟ VPS چه فایده ای برای وبسایت شما دارد؟ و چه زمانی باید خود را به VPS ارتقاء دهید؟ بیایید شروع کنیم!

 

سرور اختصاصی مجازی چیست؟

به زبان ساده، سرور کامپیوتری قوی است که تمام داده ها و فایل هایی که وبسایت شما را تشکیل داده در خود ذخیره می کند. وقتی کسی دامنه شما را در نوار آدرس تایپ می کند، این کامپیوتر قدرتمند وبسایت شما را بر روی صفحه کامپیوتر شخص جستجوکننده «سرو» می کند!

و اما جنبه مجازی آن! VPS از تکنولوژی مجازی سازی برای تقسیم یک سرور قدرتمند (که درباره آن صحبت کردیم) به چندین سرور مجازی استفاده می کند. اینطور به آن نگاه کنید: یک عدد سخت افزار فیزیکی که مانند چندین سرور مجزا عمل می کند.

و اما عبارت اختصاصی، که دقیقا معنی خودش را می دهد. سرور مجازی شما مخصوص شماست و برای شما رزرو شده است، بنابراین چیزی از RAM، CPU یا هیچ یک از داده های شما با کاربران دیگر به اشتراک گذاشته نمی شوند!

VPS چطور کار می کند؟

سرور VPS چیست

هاست VPS شبیه سازی تجربه داشتن یک سرور اختصاصی است هرچند شما هنوز یک سرور فیزیکی اشتراکی دارید.

ارائه دهنده خدمات هاست وب شما با استفاده از تکنولوژی مجازی سازی یک لایه ی مجازی را بر روی سیستم عامل سرور نصب می کند. با اینکار سرور به واحدهای مجزایی با دیوارهایی مجازی تبدیل می شود. این لایه به هر کاربر امکان می دهد تا OS و نرم افزار اختصاصی خود را نصب کند.

از آنجا که VPS فایل های شما را از سطح OS از دیگر کاربران مجزا می کند، پس واقعا یک سرور اختصاصی است! این یعنی وب سایت شما درون یک محفظه ی امن با منابع تضمین شده خودش کار و جریان دارد. نه مموری، نه حافظه نه سی پی یو و… شما مجبور نیستید هیچکدام را با دیگران به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید